Panel logowania

W sobotę tj. 08.09.2018 roku około godziny 10.20 na drodze wojewódzkiej nr 783 pomiędzy miejscowościami Pazurek a Chrząstowice samochód osobowy zderzył się z busem. W wyniku tego wypadku zginął 30-letni mężczyzna.

Jak wstępnie ustalono, kierujący oplem chcąc uniknąć zderzenia ze sarną, która wybiegła na jezdnię, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z busem. Z kolei w tył busa najechał jadący za nim suzuki grand vitara. W wyniku tego wypadku śmierć poniósł 30-letni kierowca opla. Mężczyzny, pomimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się uratować. Ranni zostali pasażerowie busa.

Pomocy poszkodowanym udzielali strażacy i ratownicy medyczni. 4 osoby (pasażerowie busa) zostały odwiezione do szpitali w Olkuszu i Chrzanowie. Jedną, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przetransportowano do szpitala w Prokocimiu.

Utrudnienia na drodze trwały około 2 godzin. Policjanci zabezpieczający miejsce zdarzenia wyznaczyli objazd przez pobliskie miejscowości. Na miejscu obecny był prokurator i technik kryminalistyki i. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

/ Źródło: KPP w Olkuszu /

Mobilne Menu
Panel użytkownika