Panel logowania

Dnia 24 marca 2018 r. w Hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Rzeszowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w Knockdown, w których wzięło udział przeszło 230 zawodników z 30 klubów OYAMA PFK. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy OYAMA Rzeszów na czele z Sensei Patrycjuszem Mostkiem 4 dan.

W tych prestiżowych zawodach udział wzięło 17 zawodników z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate z Olkusza i Wolbromia przygotowani przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan i Sensei Kingę Skalniak 1 dan. Jurajscy zawodnicy wykazali się znakomitą techniką i wolą walki. Najstarsi zawodnicy pokazali wysoki stopień zaawansowania. Pojedynki były zacięte, szczególnie w konkurencji Kata. Poczynając od juniorów starszych wzwyż, awansowanie do pierwszej czwórki MP dodatkowo kwalifikowało do udziału w tegorocznym Pucharze Europy OYAMA IKF w Radomiu. 

Zdobyliśmy 7 medali : 1 złoty – Grzegorz Furgaliński, 3 srebrne – Sensei Kinga Skalniak, Sempai Kinga Kowal i Jan Tracz, 3 brązowe – Sensei Kinga Skalniak (Kobudo), Sempai Grzegorz Furgaliński (Kobudo), Sempai Natalia Stach (Kata).
O braku szczęścia może mówić Sempai Aleksandra Miska i Patrycja Wąs, które po kilku zwycięstwach zajęły IV miejsce w swoich kategoriach. Po pięknych prezentacjach często decyzją sędziów 2:3 do strefy medalowej nie weszli Sempai Weronika Furman, Karolina Szwagierczak, Jakub Jurczyk, Karolina Pasek, Amelia Grzanka, Lena Pater, Sylwester Szyler, Emilia Świechowska, Jakub Papaj i Filip Papaj.
Miłym wydarzeniem była uroczystość przekazania okolicznościowych podziękowań oraz pucharów laureatom Rankingu Najlepszych Sportowców OYAMA PFK w 2017 roku. Okazały puchar otrzymała zwyciężczyni w swojej kategorii Sempai Kinga Kowal z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 Dan.


Medalistom gratulujemy zdobytych medali, a pozostałym podjęcia wyzwania i znakomitej postawy. Obsługę fotograficzną Mistrzostw prowadziła Pani Marta Skalniak. Funkcję sędziego pełnił Sensei Kazimierz Skalniak 4 dan, kierownikiem kadry była Sensei Kinga Skalniak 1 dan.

Zawody otworzył Hanshi Jan Dyduch, Prezes Zarządu OYAMA PFK. W imprezie wziął także udział Wiceprezes OYAMA IKF ds. szkoleniowych Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec).
Dziękujemy za współpracę wszystkim Rodzicom i Opiekunom.
Przed nami 21 kwietnia w Sosnowcu zawody w Kumite , 19-20 maja Mistrzostwa Polski w Kumite w Jeleniej Górze, egzamin na wysokie stopnie w Krakowie, 16 czerwca Jura Krakowsko –Częstochowska w Olkuszu, już dziś zachęcamy Jurajskich Karateków do udziału.

WYNIKI XXIV MISTRZOSTW POLSKI OYAMA PFK W KATA
Konkurencja:
Młodziczki
1. Sułkowska Paulina, Rzeszów
2. Pieczonka Karolina, Rzeszów
3. Stach Natalia, Olkusz
3. Bartoszek Kludia, Łódź

Młodzicy
1. Stępniak Mikołaj, Katowice Goliat
2. Tracz Jan, Olkusz
3. Sochan Adam, Łódź
3. Lipiński Oskar, Katowice Goliat
Juniorzy
1. Furgaliński Grzegorz, Olkusz
2. Jagła Bartosz, Łódź
3. Drzewiecki Jakub, Wieliczka
Juniorki Starsze
1. Sudoł Gabriela, Rzeszów
2. Kowal Kinga, Olkusz
3. Wójcik Maja, Kraków Koyama
Mistrzynie
1. Ziółek Dominika, Legionowo
2. Skalniak Kinga, Olkusz
3. Bajrasz Klaudia, Rzeszów
Konkurencja: KOBUDO


Juniorzy
1. Hebda Kacper, Wieliczka
2. Drzewiecki Jakub, Wieliczka
3. Furgaliński Grzegorz, Olkusz
Seniorki
1. Ziółek Dominika, Legionowo
2. Bajrasz Klaudia, Rzeszów
3. Skalniak Kinga, Olkusz


Gratulujemy, OSU !!!

Mobilne Menu
Panel użytkownika