Zarejestruj się!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W miniony weekend juniorki SPR Olkusz, prowadzone przez trenera Marcina Księżyka, rozegrały w Kwidzynie turniej 1/8 finałów Mistrzostw Polski. Dzięki dwóm wygranym z KPR MOS Jelenia Góra oraz MKS Lublin, zajęły II miejsce w zmaganiach, dzięki czemu awansowały do turnieju ćwierćfinałowego, który odbędzie się w Kielcach w dniach 23-25 lutego.

SPR Olkusz - KPR MOS Jelenia Góra 27:20 (14:10)

Olkuskiego zespołu, tak jak w poprzednim turnieju 1/16, tworzyły zawodniczki, które już na stałe zadomowiły się w składzie seniorskiej pierwszoligowej drużynie Stowarzyszenia Piłki Ręcznej, a mianowicie: Natalia Kolonko, Aleksandra Petlic, Klaudia Zub oraz Laura Nawara. Lwice jadąc do Kwidzyna nie były z pewnością stawiane w roli faworyta ćwierćfinałowych zmagań. Pierwsze wygrane 27:20 spotkanie z KPR MOS Jelenia Góra pokazało że Olkuska Drużyna powalczy o miejsce premiowane awansem do następnej rundy zmagań o krajowe Mistrzostwo.

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka, Wiktoria Tabor - Natalia Kolonko 3, Zuzanna Żur 1, Wiktoria Sioła 1, Magdalena Sołtysik, Weronika Gęgotek, Magdalena Barczyk, Julia Mrozowska, Laura Nawara 5, Klaudia Zub 2, Julia Jesień 13, Sandra Bocheńska 2, Oliwia Sołościuk, Wiktoria Sidor.

SPR Olkusz - MKS Lublin 33:26 (20:14)

Sobotnie spotkanie z MKS Lublin miało dać odpowiedź czy podopieczne trenera Marcina Księżyka reprezentują na tyle wysoki poziom, by na stałe zadomowić się w krajowej czołówce w tej kategorii wiekowej. Przeciwnik nie byle jaki, bo młodzieżowa drużyna wielokrotnego mistrza Polski MKS Perły Lublin, dawnego "Montexu". Tutaj klasą samą dla siebie były Natalia Kolonko, która rzuciła 12 bramek oraz Laura Nawara, która aż 11-krotnie pokonywała lubelskie bramkarki. Dzięki między innymi trafieniom tych zawodniczek nasz zespół pokonał 33:26 MKS Lublin i mógł już cieszyć się z awansu do 1/4 Mistrzostw Polski.

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka, Wiktoria Tabor - Natalia Kolonko 12, Zuzanna Żur 3, Wiktoria Sioła, Magdalena Sołtysik, Weronika Gęgotek 1, Magdalena Barczyk, Julia Mrozowska 1, Laura Nawara 11, Klaudia Zub 3, Julia Jesień, Sandra Bocheńska 2, Oliwia Sołościuk, Wiktoria Sidor.

MTS I Kwidzyn - SPR Olkusz 23:22 (13:12)

W ostatnim niedzielnym spotkaniu z gospodarzem turnieju MTS I Kwidzyn, w którym nie brakowało kontrowersji, olkuska drużyna pokazała charakter i wolę walki do ostatnich sekund, ulegając minimalnie MTS-woi 22:23, zajmując tym samym II miejsce w rozgrywkach 1/8 finałów Mistrzostw Polski. Jest to ogromny sukces drużyny trenera Marcina Księżyka jak i też całego klubu SPR Olkusz. Do tej pory żadna jeszcze drużyna z terenu Powiatu Olkuskiego w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu nie była w najlepszej ósemce w Polsce.

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka, Wiktoria Tabor - Natalia Kolonko 9, Zuzanna Żur, Wiktoria Sioła 2, Magdalena Sołtysik, Weronika Gęgotek, Magdalena Barczyk, Julia Mrozowska 2, Laura Nawara 7, Klaudia Zub 2, Julia Jesień, Sandra Bocheńska, Oliwia Sołościuk, Wiktoria Sidor.

/ Fot. drużyny SPR Olkusz /

/ Autor tekstu: Piotr Grabarczyk /

/ Źródło: http://www.wiadomosciolkuskie.pl/sport/2109-historyczny-sukces-juniorek-spr-olkusz /

Mobilne Menu