Zarejestruj się!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stan drogi powiatowej na odcinku Budzyń - Lgota Wielka w gminie Wolbrom miejscami jest zły lub bardzo zły. Tej drodze daleko do współczesnych europejskich standardów. Jadąc nią pośród pól, można doświadczyć złudzenia przeniesienia się w czasie do lat 60-tych. W niektórych miejscach nawierzchnia się rozsypuje, brakuje rowów, błoto wlewa się na jezdnię. Czy jest szansa na to, aby w tym roku został wyremontowany ten fragment drogi?

Odcinek drogi powiatowej 1151K Budzyń - Lgota Wielka od lat czeka na modernizację. Jadąc tą drogą, z dala od zabudowań, podróżujący mogą doświadczyć złudzenia przeniesienia się do lat 60-tych minionego wieku. Trakt ten nie przypomina w żadnej mierze współczesnych dróg, zarówno z uwagi na stan nawierzchni, jak i brak rowów czy błoto i kałuże na jezdni.

Na lutowej sesji Rady Powiatu starosta Paweł Piasny poinformował, iż o ile sobie dobrze przypomina jest na tej drodze fragment uznany w ramach działań powodziowych. Pozostaje pytanie czy wojewoda da Powiatowi dofinansowanie Ministra Spraw Wewnętrznych. - Jeżeli tak - podsumował starosta - to będziemy remontować.

A my będziemy śledzić bieg wydarzeń, mając nadzieję, że ten odcinek drogi wkrótce przypominał będzie współczesną szosę.

/ Źródło: http://www.wiadomosciolkuskie.pl/aktualnosci/2129-daleko-do-szosy?jjj=1520840017467 /

Mobilne Menu