Panel logowania

W dniu 15 grudnia 2018 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Zadrożu pod Patronatem Posłanki na Sejm RP Lidii Gądek i Radnego Powiatu Olkuskiego Tomasza Bargieła, którzy zaszczycili Nas swoją osobą wraz z przygotowanymi upominkami dla zawodników, a dla Pani Marty Skalniak i Sensei Kingi Skalniak piękne bukiety wraz ze słowami uznania za społeczną pracę na rzecz dzieci i młodzieży wręczył Pan Tomasz Bargieł. Pani Poseł z okazji 20-lecia Jurajskiego Klubu OYAMA Karate wręczyła piękną tabliczkę z podziękowaniami Prezesowi Kazimierzowi Skalniakowi za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą –za naukę szacunku do bliźniego zarówno po odniesionym sukcesie, jak i doznanej porażce.

Olkuscy urzędnicy pracują nad uchwaleniem lokalnych przepisów, które pozwolą na uporządkowanie przestrzeni miejskiej i zapanowanie nad widocznym w wielu miejscach chaosem reklamowym. Częścią tych działań są szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami Olkusza. Każdy może zabrać głos w ankiecie internetowej.

Zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 34 i 37 lat, którzy 4 grudnia 2018 roku zostali zatrzymani przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Jeden z mężczyzn decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy.

16 grudnia na olkuskim rynku odbędzie się Wigilia Mieszkańców organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika przy wsparciu lokalnych instytucji oraz przedsiębiorców. Spotkania na rynku stały się już tradycją i okazją do złożenia sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw, wizyty w zagrodzie św. Mikołaja i jego reniferów oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym.

Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę tj. 2 grudnia 2018 roku w Niesułowicach. Kierowca forda, stracił panowanie nad pojazdem - prawdopodobnie był nietrzeźwy.

Funkcjonariusze  z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzą poszukiwania 24-letniego Krystiana Kopcia zam. Wolbrom os. Łokietka, który  zaginął  19 listopada 2018 roku.

Mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych. Pomimo natychmiastowej reanimacji nie udało się go uratować.

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał 47-letni mieszkaniec gminy Trzyciąż, który wpadł w poślizg i wjechał do rowu.

Ponad 10 gram marihuany miał 32-letni mężczyzna, którego zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas przeszukania mieszkania.

Mobilne Menu
Panel użytkownika